Nasıl Üretiyoruz

ARITMA

Güvenle İçin…

Kaynak suyu karbon çelik kaplı paslanmaz ve korozyona karşı dayanıklı su tanklarında depolandıktan sonra ultraviyole ve ozonlamalardan geçirilerek son sistem makinelerde kristal buza dönüştürülür.

Bu işlem buzu tortu, kireç vs. gibi zararlı maddelerden korur. Akkaya Buz sizlere güvenle içebileceğiniz buzlar sunar.


ÜRETİM

Türkiye’nin ilk kaynak suyundan üretilen HACCP VE ISO 9001 belgeli Tarım Bakanlığı onaylı hijyenik buzu AKKAYA BUZ.

Su, 0 derecede donarak buza dönüşür. Bu dönüşüm sırasında donma olayı ile birlikte suda ki bakteriler yok olur. Ancak buz bir sıvı ile karıştığı zaman erimeye başlar ve suda ki bakteriler yeniden oluşur.

Akkaya Buz Üretim ve Entegre Tesisleri’nde müşterilerin güvenle içeceği buzlar üretilir. Su dolum depoları, filtreler, üretim makineleri son teknoloji ile donatılmış ve sağlığa uygundur.

Makinelerden çıkan buzlar el değmeden paketlenip soğuk hava deposunda muhafaza edildikten sonra frigofrik araçlarla Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onayı ile sizlere ulaşır.

SAĞLIK

Ürünlerinde sağlık ilkesini ön planda tutan Akkaya Buz verdiği önemi yetkili laboratuarları ile belgelendirmiştir.

Hijyenik ortamda sağlıklı içme suyu ile üretilmeyen buzlar bakteri taşır. Su buza dönüştüğü zaman suda ki bakteriler ölür ancak buz bardakta sıvı ile karıştığı anda buzdaki bakteriler canlanarak sağlığınızı tehdit eder. Sıhhi ortamda üretilmeyen buzlar bağırsak enfeksiyonu ve benzeri hastalıklara yol açmaktadır. Bu yüzden buz üretimi yapan tesisler bir ameliyathane kadar hijyenik olmadır. Sağlığınız için HACCP VE ISO belgeleri olmayan buzları kullanmamaya özen gösterin.

Dikkat! Her buzu bardağınıza koydurtmayın!

© 2015 Akkaya Buz Entegre Tesisleri | Tüm hakları saklıdır.